کمپین تبلیغاتی

۷ خرداد ۱۳۹۷

کمپین تبلیغاتی را می توان یک برنامه جامع و هماهنگ با استراتژی تعیین شده ای که در زمان مشخصی برای محصول مورد نظر اجرا می شود، معرفی کرد. هدف از اجرای یک کمپین تبلیغاتی معرفی، فروش بیشتر و بدست آوردن سهم مشخصی در بازار تعیین شده برای یک محصول می باشد. ما در آژانس تبلیغاتی امین نوین سعی می کنیم خیلی کوتاه و مختصر در این مقاله در مورد مشخصات یک کمپین تبلیغاتی صحبت کنیم. حتما یک کمپین تبلیغاتی موفق ابعاد گسترده تری را در خود دارد و ماهم به این موضوع اعتراف می کنیم اما مقاله زیر تعریف مختصری از این موضوع بر اساس ما در دنیای تبلیغات بوده که در اختیار شما قرار می دهیم.

یک کمپین تبلیغاتی استاندارد دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

۱) تحقیق کنید

در ابتدا حتما باید متناسب با استراتژی تعیین شده برای کمپین، در مورد میزان تقاضای محصول مورد نظر در بازار هدف، جایگاه واقعی محصول در بازار، رقبای محصول مورد نظر تحقیقات درست و کاملی داشته باشید.

۲) مخاطبان هدف را شناسایی و دسته بندی کنید

یک کمپین تبلیغاتی باید مخاطبان هدف خود در جامعه مورد نظر را بشناسد، برای مثال گاهی استفاده کنندگان از یک محصول با تصمیم گیرندگان خرید آن محصول متفاوت هستند. پس باید با دقت و فکر بهتری مخاطبان خود را دسته بندی کرد.

۳) زمان بندی مشخصی تعریف کنید

در استراتژی کمپین تبلیغاتی یکی از نکات مهم و تاثیر گذار، زمان بندی درست برای برنامه ریزی، اجرا، ادامه و ارزیابی کمپین است.

۴) ساختار تبلیغاتی مناسب و هماهنگ و خلاقی داشته باشید

در ساختار طراحی تبلیغات خود همیشه سعی کنید آرمانها و هنجارهای جامعه خود را بشناسید و با در نظر گرفتن این موضوع اقدام به طراحی و ساختن اشکال مناسب و خلاق کنید. هرگونه اشتباه یا بی تفاوتی در تین مرحله از کمپین بین شما و هدف مورد نظرتون فاصله ایجاد می کند.

۵) تفاوت ها رو بیان کنید

برای معرفی محصول مورد نظر خودحتما تفاوتهای چشمگیر و قابل لمس محصول خود را بیان کنید. شما حتما رقبایی دارید که محصول شما را به شکل های دیگری تولید و عرضه می کنند، پس برای رقایت با آنان از نکات مثبت محصول خود نسبت به آنها صحبت کنید.

۶) کانال مناسبی رو برای انتقال پیام خود انتخاب کنید

با توجه به مخاطبان خود حتما کانالهای مختلفی رو برای انتقال پیام خود انتخاب کنید.

۷) هزینه های کمپین تبلیغاتی خود را بررسی کنید

در طراحی کمپین تبلیغاتی خود لحظه ای از بررسی هزینه ها و مدیریت آن قافل نشوید، رمز موفقیت شما در هزینه کردن درست و برنامه ریزی شده است.همچنین این نکته را فراموش نکنید که هزینه کردن زیاد ضامن موفقیت شما نیست

۸) ارزیابی را فراموش نکنید

در هر لحظه از مراحل کار، برنامه تعیین شده برای کمپین، اجرا و بازخورد آن را در بین مخاطبان هدف و حتی در بعضی از موارد سایر مخاطبین را فراموش نکنید.

۹) اخلاق و احترام را فراموش نکنید

در مواجهه با مخاطبان محصول خود هرگز و لحظه ای از صداقت با آنها در معرفی محصول خود دست نکشید. همچنین همیشه احترام رقبا و سایر محصولات رقیب را در تمامی مراحل تبلیغات فراموش نکنید.

 

امیدواریم که مطلب امروز هرچند کوتاه و گذرا برای شما مفید و کاربردی باشد.

 

تهیه و تنظیم شده در آژانس تبلیغاتی امین نوین

 

 

 

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید