نقش محتوای ویدیویی در استراتژی بازاریابی

۲۱ مهر ۱۳۹۷

امروزه نقش محتوای مناسب در ارتباطات بازاریابی و جلب مخاطبان به سمت یک سازمان یا یک برند، غیر قابل چشم پوشی است. از این رو همه ی سازمانها در پی تولید کردن محتوایی مناسب و با ارزش برای جلب توجه و رضایت مخاطبان خود می باشند. یکی از راههای تولید محتوا، ساختن و یا استفاده از محتوای ویدیویی می باشد. محتوای ویدیویی از آنجایی محبوب شد که توانایی خود را در درآمد زایی بالا در کنار هزینه ی تولید پایین، اثبات کرد.

چرا محتوای ویدیویی ؟

طبق تحقیقات انجام شده، انسانها بصورت ناخودآگاه تمایل دارند تا یک موضوع یا مفهوم را از طریق دیدن تصویر آنرا درک کنند. از این رو عکس و ویدیو قابلیت اثرگذاری بیشتری بر مخاطب دارد و محتوای ویدیویی به علت همراه بودن همزمان صدا و تصویر در جلب مخاطب و همراه سازی او با پیام یک برند نقش زیادی دارد.

محتوای ویدیویی می تواند در انجام مراحل یک استراتژی تبلیغاتی و بازاریابی، یک سازمان را در معرض دید طیف گسترده ای از افراد در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی قرار دهد. ویدیوی محتوایی که با اصول درست و مناسبی طراحی و تهیه شده است می تواند یک بازدید کننده را فقط و فقط با یکبار دیدن به مشتری وفادار تبدیل کند.

با محتوای ویدیویی پیام برند شما بیشتر و بهتر در خاطر مخاطبانتان می ماند و سئوی سایت شما را بطور چشمگیری بالا می برد و اینکه قابلیت شیوع (وایرال شدن) دارد.

پیش از دست بکار شدن برای تولید یک ویدیو به نکات زیر حتما توجه کنید:
محتوای ویدیویی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
جالب است بدانید :

پس محتوای ویدیویی را در برنامه بازاریابی و تبلیغات خود فراموش نکنید و به عنوان نکته ی آخر:  به یاد داشته باشید قبل از خودتان مخاطبتان را در نظر بگیرید و در زمره ی شرکت هایی قرار نگیرید که با ویدیو های بی کیفیت، این بازار را پر ازدحام کرده اند.

امیدواریم خواندن این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد.
تهیه و تنظیم شده در آژانس تبلیغاتی امین نوین

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید