نقش رسانه در دنیای تبلیغات

۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ما سعی داریم امروز در این مقاله نگاهی کوتاه به نقش رسانه در دنیای تبلیغات و یا در یک پروژه تبلیغاتی (تجاری، فرهنگی، سیاسی و … ) صحبت کنیم.

در دنیای امروز رسانه ها جایگاه ویژه ایی در سبک زندگی ما دارند، همین رسانه ها اعم از دیداری، شنیداری، نوشتاری، محیطی، مجازی و… گاهی باعث تغییر نگرش و یا حتی طرز تلقی ما از موضوع خاصی می شوند.

حال برای اینکه بهتر نقش رسانه ها را درک کنیم در ابتدا تعریف کوتاهی از رسانه را بیان میکنیم:

رسانه را به زبان ساده می توان ابزاری تعریف کرد که به وسیله آن پیامی را به مخاطبان مشخصی انتقال داد. این روزها با گسترش جمعیت و تکنولوژی شکل رسانه ها نیز متفاوت شده است. رسانه دیگر محدود به تلویزیون، رادیو، روزنامه نیست بلکه فضای مجازی، تبلیغات محیطی و حتی گاهی انسانها نیز یک رسانه می باشند.

 نقش رسانه در دنیای تبلیغات چیست؟

بطور کل یک پبام تبلیغاتی موفق و مؤثر در مورد یک محصول متشکل از ابعاد مختلفی می باشد که هر یک در نوع خود پر اهمیت می باشند. یکی از این ابعاد رسانه است. معمولا مدیران تبلیغات و مدیران ارشد یک شرکت برای انتخاب رسانه (کانال انتقال پیام خود) مطالعات زیاد و دقیقی را انجام می دهند زیرا یک انتخاب اشتباه در این بخش، نه تنها به ضرر مالی بلکه آسیب های جبران ناپذیر به یک برند یا یک محصول وارد می کند. پس نمیتوان از نقش رسانه در انجام یک پروژه تبلیغاتی چشم پوشی کرد.

یک رسانه مناسب باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

با توجه به نوع محصول، پیام مورد نظر و بودجه ای که برای انتخاب رسانه در نظر گرفته می شود عواملی چون مقبولیت یک رسانه، میزان بازدیدکنندگان و استفاده مخاطبان از رسانه مورد نظر و توانایی تکرار پذیری از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

حال شما با طی کردن مسیر درست مراحل طراحی یک پیام یا کمپین تبلیغاتی می توانید از رسانه ای که به درستی انتخاب کرده اید استفاده کنید و دستیابی به اهداف مورد نظر خود را خیلی بهتر و راحت تر تجربه کنید.

تهیه و تنظیم شده در آژانس تبلیغاتی امین نوین

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید