مزایای حضور در یک نمایشگاه تجاری

۲۰ تیر ۱۳۹۷

نمایشگاه تجاری واقعا چقدر میتواند مفید باشد؟ امروز در امین نوین در مورد همین موضوع با شما صحبت میکنیم .

از گذشته های دور و با شکل گیری گردهمایی های تجاری و خدماتی، همواره صاحبان کسب و کار علاقه زیادی برای حضور در یک نمایشگاه تجاری را داشتند. به نحوی که حضور در یک نمایشگاه تجاری را تضمین خوبی برای موفقیت برند، فروش کالا و خدمات خود می دانستند اما امروزه با توجه به پیشرفت شکل های فروش کالا و خدمات، تنوع ابزارهای بازاریابی، هنوز هم حضور در نمایشگاه تجاری از جایگاه ویژه و خوبی برخوردار است. همانطور که در مقاله های قبلی آژانس تبلیغاتی امین نوین نیز ذکر شد حضور در یک نمایشگاه تجاری یا خدماتی از انواع ابزارهای بازاریابی بوده است، حال با دانستن نکاتی مفید از این ابزار مهم می توان از فرصت شرکت در یک نمایشگاه مناسب استفاده های درست و مهمی در جهت افزایش رونق کسب و کار بهره برد.

یک نمایشگاه تجاری خوب دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

پس از تحقیق از سوابق برگزاری نمایشگاه، یک نمایشگاه خوب باید فاکتورهای مشخصی را داشته باشد تا بتوان از حضور در آن بهره مناسب و کافی را برد.

برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

۱) موقعیت مکانی و جغرافیایی و زمانی یک نمایشگاه (بین المللی یا داخلی).

۲) صاحبان کالا و خدمات شرکت کننده از نظر اعتبار برند، کیفیت محصول، نوآوری و …

۳) حجم اطلاعات مبادله شده در زمان برگزاری یک نمایشگاه.

۴) محصولات و خدمات ارائه شده شرکت کنندگان از نظر تکنولوژی و بروز بودن.

۵) مخاطبان و بازدیدکنندگان یک نمایشگاه.

پس از بررسی و انتخاب یک نمایشگاه مناسب، اقدامات دیگری برای بهره مندی درست از نمایشگاه باید انجام شود. این اقدامات همان فعالیت های درونی یک شرکت برای حضور در نمایشگاه انجام می شود که از جمله ی آن ها می توان به:

۱) هدف از حضور در یک نمایشگاه برای شرکت چیست؟

۲) حضور در نمایشگاه بدون برنامه ریزی های لازم انجام شده برای بازاریابی یک شرکت.

۳) کالاها و خدماتی که قرار است ارائه و معرفی شوند مناسب بازار هدف نباشد.

۴) زیبایی شناسی و کارایی غرفه مناسب باشد.

۵) امور تبلیغات یک شرکت در زمان نمایشگاه کافی و لازم باشد.

نتیجه گیری:

پس از رعایت کردن تمامی موارد بالا و همچنین بررسی و مطالعات بیشتر در خصوص یک نمایشگاه و حضور در آن می توان با خیالی آسوده نسبت به بهره برداری درست از یک نمایشگاه ایمان داشت.

تهیه و تنظیم شده در آژانس تبلیغاتی امین نوین

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید