سمپلینگ چیست؟

۳ مرداد ۱۳۹۷

سمپلینگ چیست؟

سمپلینگ در اصطلاح و به زبان ساده، استفاده بخشی از یک کل می باشد، اما عمل سمپلینگ در یک سازمان، برای معرفی خود و یا محصولات تحت نام آن شرکت انجام می شود که طی آن فرصت استفاده محدودی از محصولات آن شرکت را به مخاطبان می دهد.

ارتباط سمپلینگ با دنیای تبلیغات و بازاریابی در چیست؟

سمپلینگ یکی از ابزارهای مؤثر و مفید در جلب توجه مخاطب برای یک محصول و ساختن مشتری بالقوه از مخاطبی ساده و گاهی نا شناخته می باشد و دارای اثراتی کوتاه مدت و بلند مدت می باشد که باتوجه به نوع محصول و برنامه ریزی بازاریابی یک شرکت متفاوت است و در جهت اهداف یک سازمان برنامه ریزی و اجرا می شود. این عمل می تواند در مکانهای پر رفت و آمد، بر اساس نوع محصول و مخاطبان آن در مکانی مشخص و یا گاهی برای جلب توجه به سمت یک برند به صورت میدانی انجام گیرد. با توجه به گسترده شدن دنیای تبلیغات و ابزارهای آن هنوز استفاده از سمپلینگ از عوامل تاثیر گذار در تبلیغات آفلاین می باشد.

مزایای استفاده از سمپلینگ چیست؟

برای استفاده از سمپلینگ شما نیاز به داشتن یک سری اطلاعات درباره محصول، هویت برند سازمان مورد نظر و همچنین طرح توسعه و کسب و کار یک سازمان دارید. زیرا فاکتورهای لازم برای هر محصولی در استفاده از این ابزار متفاوت می باشد و شاید نیازی به هزینه برای اجرای  آن نباشد.

سمپلینگ در واقع این فرصت را به مخاطب می دهد تا بدون خرید یک محصول برای مدت کوتاهی و شاید در حجمی محدود از محصول مورد نظر استفاده کند. همین امر باعث به وجود آمدن فاکتورهای ذهنی برای مخاطب در متقاعد شدن به عمل خرید می باشد. از دیگر مزایای آن می توان به فرصت ایجاد شده برای سازمان در شناخت جنس مشتریان خود، توقعات و انتظارات آن ها از یک کالا شد.  هرچند این موضوعات حتماً در برنامه بازاریابی لحاظ شده است اما فرصت مناسبی برای لمس برنامه از پیش تعیین شده می باشد.

با استفاده از سمپلینگ شما می توانید نسبت به نزدیک کردن هویت برند یک سازمان به تصویر برند آن کمک کنید. زیرا مخاطبان با دیدن نحوه‌ی برنامه ریزی شما برای هرچه بهتر اجرا شدن سمپلینگ، پی به تفکر و روحیه شما در مورد محصول تحت اختیارتان می برند.

سمپلینگ و خطرات احتمالی اجرای آن:

اگر در برنامه ریزی برای اجرا یا زمان و مکان اجرا و یا حتی انتخاب نوع مخاطبان بدون هماهنگی و عدم برنامه درست باشد آسیب های جبران ناپذیری را به یک محصول وارد کند. این نکته را باید در نظر داشت که خطا در این ابزار موجب کاهش مخاطبان ، عدم تصویر درست از محصول و یا حتی ایجاد مقاومت و مبارزه در مقابل استفاده از محصول و برند از سمت مخاطبان خواهد شد.

 

ما در آژانس تبلیغاتی امین نوین قادر خواهیم بود تا با برنامه ریزی مناسب و درست در جهت اهداف برند و سازمان شما، در اجرای سمپلینگ کنارتون باشیم .
تهیه و تنظیم شده در آژانس تبلیغاتی امین نوین

 

 

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید