رودشو/Roadshow چیست؟

۲۱ مرداد ۱۳۹۷

قصد داریم امروز نگاهی کوتاه اما مفید به رودشو/Roadshow و چرایی و ماهیت آن بپردازیم، با ما همراه باشید…

رودشو/Roadshow چیست؟

رودشو/Roadshow را می توان یکی از ابزارهای بازاریابی و یاحتی یک از ابزارهای برگزاری یک ایونت در نظر گرفت، اما رودشو/Roadshow با اهداف مختلفی برگزار و اجرا می شود، این اهداف بر اساس استراتژی های بازاریابی و تبلیغات یک سازمان یا بر اساس نوع محصول و مخاطب آن متفاوت می باشد. رودشو/Roadshow فقط کارکرد تجاری ندارد و گاهی مواقع از آن در جهت تبلیغات فرهنگی (PSA) و یا تبلیغات سیاسی (پروپاگاندا/Propaganda) و غیره استفاده می شود.

اهداف رودشو/Roadshow چه میباشد؟

سازمان ها برای جلب مخاطب و در نهایت فروش کالا و خدمات خود برنامه های تنظیم شده و مشخصی دارند، استفاده از هر ابزاری در این راه در نهایت باید اهداف پیش بینی شده سازمان را برآورده کند، بنابراین اهداف رودشو/Roadshow خیلی وابسته به استراتژی های بازاریابی یک سازمان میباشد، زیرا رودشو/Roadshow هم می خواهد پیغامی را به مخاطب منتقل کند که در برنامه ریزی بازاریابی و تبلیغات یک سازمان تهیه و تنظیم شده و تمامی اجزای آن مجموعه ملزم به رعایت آن می باشند.

میدانیم که در هر برنامه تبلیغاتی شکل انتقال پیام بسیار مهم و تاثیرگذار است اما این شکل انتقال پیام در رودشو/Roadshow شاید متفاوت باشد، در رودشو/Roadshow شکل انتقال پیام به نحوی است که تجربه استفاده از یک برند را برای مخاطب فراهم می کند، همین امر باعث ارتباط نزدیک سازمان و مخاطبان می گردد، این نکته همان هدفی است که سازمان ها همیشه به دنبال برآورده کردن آن هستند، زیرا بقای یک سازمان وابسته به مخاطبان و همراهان آن می باشد.

همانطور که گفته شد رودشو/Roadshow ارتباط بی واسطه با مخاطب برقرار می کند، پس می توان از این فرصت استفاده کرد و هدف جدیدی را دنبال کرد که آن هدف ایجاد حس صمیمیت بین سازمان و مصرف کننده است. این حس صمیمیت به علت شکل های مختلف برگزاری رودشو/Roadshow می باشد. رودشو/Roadshow چه متحرک و چه ثابت باشد باید از نظر بصری و زیبایی، فوق العاده متناسب با برند و محصول باشد تا بتواند اثر حداکثری خود بر مخاطب را بگذارد، پس میتوان با ایده های جذاب و قابل اجرا مخاطبان را به سمت یک برند یا استفاده از یک محصول دعوت کرد.

به عنوان مثال فکر کنید شما یک شرکت تولید کننده کابینت آشپزخانه هستید، در برنامه ریزی بازاریابی خود به این نتیجه رسیده اید که از رودشو/Roadshow استفاده کنید، شما می توانید با ساخت یک آشپزخانه کوچک اما کاربردی در یک فضای عمومی فرصت استفاده از این آشپزخانه را به مخاطب خود بدهید و در همین زمان مخاطب را درگیر استفاده از محصولات خود (کابینت) در آن آشپزخانه کنید و برای او از ویژگی های کاربردی محصول خود بگویید.

حال به شکل و نحوه و محل اجرای آن فکر کنین … قطعا شما هم درگیر فرصت های خوب و جذاب آن خواهید شد. بادقت در این مثال متوجه می شوید که چقدر می توان از فرصتی که یک رودشو/Roadshow در اختیار یک سازمان می گذارد استفاده صحیح و عالی کرد.

ایده ها و شکل اجراها در رودشو/Roadshow به شدت متفاوت و جذاب هستند از ماشین های ساخته و طراحی شده برای این کار تا ساخت استندهای ثابت همه از ابزارهایی هستند که به این جذابیت کمک می کنند، شما باید برای برگزاری آن مطالعه زیاد، تحقیق و تفکر، برنامه مناسب و منابع انسانی خوبی در اختیار داشته باشید تا بهره برداری حداکثری از آن داشته باشید.

آسیب های رودشو/Roadshow:

اما رودشو/Roadshow در کنار فرصت های زیادی که برای یک سازمان به وجود می آورد می تواند گاهی اسیب رسان نیز باشد و مشکلاتی را برای یک برند سازی ایجاد کند. به علت نمایش عمومی آن شما مواجه هستین با مخاطبانی که دارای سلایق مختلف، روحیه و تفکر های مختلف و حتی در بعضی از موارد سنین دور از هم ( در مورد بعضی از رودشو ها ) بنابراین شما در کل، همزمان مواجه هستین با مخالفین و موافقین یک رویداد، همین موضوع نشان می دهد باید در برنامه ریزی و اجرای آن دقت بالایی داشت زیرا یک اشتباه می تواند آسیب های جبران ناپذیری برای یک برند داشته باشد.

بهتر است برای مخالفین و رقبای خود احترام قائل باشید و تلاش کنید که آنها هم با شما همراه شوند.

امیدواریم مطلب امروز برای شما همراهان آژانس تبلیغاتی امین نوین مفید واقع گردد.

تهیه و تنظیم شده در آژانس تبلیغاتی امین نوین

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید