دیجیتال مارکتینگ چیست؟

۸ مرداد ۱۳۹۷

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ در کسب کارهای امروزی و در دنیای تبلیغات آنلاین در حال تبدیل شدن به مهره اصلی و نقش اول صحنه دنیای تجارت امروز می باشد. اما شاید در شنیدن و استفاده کردن از خود کلمه دیجیتال مارکتینگ همگی اطلاعات زیادی داشته باشیم. ولی آیا در عمل و در مورد کارکرد آن هم همین قدر اطلاعات داریم؟

ما در  آژانس تبلیغاتی امین نوین سعی می کنیم اطلاعات درست و همچنین راه حل های مناسب از ایده تا اجرا در این زمینه به شما ارائه دهیم.

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

تعامل مستقیم، کارکرد آسان و برابر با شرکت های بزرگ، هزینه استفاده کم و منطقی، گستره مخاطبان زیاد، هماهنگی با اتفاقات روز(سرعت انتشار) ، اعتماد سازی راحت تر بین مخاطب و سازمان از عوامل مهم چرایی استفاده از دیجیتال مارکتینگ می باشد.

امروزه با گسترش دنیای مجازی و توسعه فضای اینترنت، شکل درآمدزایی و بر قراری ارتباط صاحبان کالا و خدمات با مخاطبان، ارائه و فروش محصولات خود به مشتریان نیز تغییر کرده است.

با نگاهی ساده و کوتاه می توان به این موضوع پی برد که این روزها همه افراد یک خانواده و یا یک سازمان بخشی از وقت روزانه خودرا در فضای اینترنت سپری می کنند و این موضوع نیز روز به روز در حال گسترش است.

 حالا با این توضیحات پیش به سوی پیدا کردن جواب چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است می رویم.

با توجه به تعاریف بالا، دیجیتال مارکتینگ حالا اهمیت پیدا می کند. باتوجه به تغییر شکل زندگی افراد و تمایل ذاتی انسان به راحت طلبی، افراد تمامی نیازهای خود را در فضای اینترنت جستجو می کنند. دیجیتال مارکتینگ ابزارهای متفاوتی دارد که می توان با آنها یک برنامه بازاریابی آنلاین را جلو برد.

داشتن یک سایت مناسب و کاکرد درست SEO، برای استفاده بهینه از آن در موتورهای جستجو، یا استفاده درست از شبکه های اجتماعی پرمخاطب جهت جلب مخاطبان واقعی شبکه های اجتماعی این امکان را فراهم می کنند تا شما بتوانید مشتریان بالقوه و بالفعل را همزمان با هم داشته باشید. از دیگر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می توان تولید محتوا و بازاریابی محتوا اشاره کرد همانطور که در مقاله های قبلی به اهمیت محتوا اشاره کردیم و از آن به عنوان عاملی مهم در بازاریابی و تبلیغات نام بردیم. اما تمامی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ همین موارد نیست و نباید از نقش ایمیل مارکتینگ، آنالیزهای مختلف، اپلیکیشنهای موبایل و سایر موارد تاثیر گذار چشم پوشی کرد.

دیجیتال مارکتینگ به علت داشتن فاکتورهای مشخصی می تواند موقعیت مناسبی را برای صاحبان کالا و خدمات فراهم کند تا با استفاده از آن و نیاز مخاطبان به ارائه فروش محصولات خود بپردازند. ما در آژانس تبلیغاتی امین نوین در مطلب امروز سعی می کنیم برخی از این فاکتورها را برای شما بازگو کنیم:

۱) تعامل مستقیم با مخاطب:

یک سازمان یا حتی یک فرد که دارای کسب و کار می باشد می توتند با مخاطب خود در فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی با مخاطب خود بدون واسطه ارتباط برقرار کند و همین موضوع باعث بوجود آمدن ارتباطی ارزان تر، سالم تر و مورد اعتمادتر می شود.

۲) کارکرد آسان، قابل دسترس بودن:

استفاده از شبکه های اجتماعی و وب سایت ها، موتورهای جستجو و … سایر عوامل موجود در فضای اینترنت با گسترش وسایلی که این استفاده را راحت می کنند. فرصت برابری را برای همه سازمان ها چه کوچک و چه بزرگ بوجود آورده تا بتوانند برای جذب مخاطب خود با یکدیگر رقابت کنند.

۳) هزینه کم دیجیتال مارکتینگ:

پایین بودن هزینه یک برنامه دیجیتال مارکتینگ از عوامل مهم و ارزشمند می باشد و می توان از آن استفاده های مهمی کرد.

۴) به روز بودن با دیجیتال مارکتینگ:

یک سازمان یا یک صاحب کالا و خدمات می تواند به دقیقه و حتی ثانیه برای بازاریابی محصولات خود اقدام کند و با توجه به اتفاقات  پیش آمدها برنامه خود را کنترل و حتی آن را در کسری از ثانیه تغییر دهد.

دیجیتال مارکتینگ قطعاً فضاهای بیشتر و امکانات متفاوت تری برای جلب مخاطب می تواند فراهم کند. ما سعی کردیم برخی از آن را برای شما بازگو کنیم، تا شما با این حوزه آشنا شوید.

تهیه و تنظیم شده در آژانس تبلیغاتی امین نوین

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید