تولید محتوا چیست

۲۳ تیر ۱۳۹۷

تولید محتوا در دنیای ارتباطات و تبلیغات که رسانه ها در آن حرف اول را می زنند یا صاحبان کالا و خدمات در رقابت برای جذب مخاطب بیشتر هستند، حرف اول و آخر را می گوید. ما تلاش میکنیم تا در این مقاله بیشتر به نقش تولید محتوا برای یک مجموعه بپردازیم و شما را بیشتر با این مفهوم آشنا کنیم.

محتوا چیست؟

در تعریف کلمه محتوا یا به اصطلاح تعریف لغوی  از آن به عنوان مضمون سخن یاد می شود. از همین تعریف میتوان نتیجه گرفت که محتوا در دنیای تبلیغات و تجارت امروز چه نقش مهمی دارد زیرا مخاطبان و گروهی که از آنها به عنوان بازار هدف یاد می شوند به سراغ مجموعه ای می روند که حرفی تازه و ارزشمند برای گفتن داشته باشند.

تولید محتوا می تواند عاملی برای جذب مخاطب، توسعه یک کسب و کار، منتقل کردن اطلاعات جدید درباره موضوعی به گروهی خاص و … باشد اما این امر برای تاثیرگذاری نیازمند فاکتورهای مهم و مشخصی می باشد که ما در اینجا از آن به عنوان استراتژی محتوا یاد می کنیم.

استراتژی محتوا :

استراتژی محتوا در ابتدا نیازمند داشتن اطلاعات دقیق در مورد محصول مورد نظر است. مثل آگاهی نسبت به هویت برند یا ساختار یرند، فرهنگ سازمانی یک مجموعه، مشتریان بالقوه و بالفعل یک سازمان و یا حتی فرهنگ جامعه ای که سازمان در بستر آن فعالیت می کند و… می باشد.

پس از شناخت و دانستن این موضوعات برای استراتژی برند، برنامه ریزی برای آن آغاز می شود زیرا برنامه ریزی در طول اجرای یک استراتژی، بازویی برای مدیریت آن می باشد.

استراتژی محتوا خط شکل گیری هویت محتوا را تعیین میکند زیرا استرتژی محتوا در نهایت می خواهد محتوایی ارزشمند و کاربردی و دقیق ایجاد کند. این محتوای ارزشمند می تواند حتی یک کلمه ساده باشد اما در زمان و مکان مناسبی طی برنامه ای مشخص به مخاطب برسد و تاثیر خود را بگذارد.

محتوای ارزشمند صدا، تصویر، متن، یا هر موضوع دیگری که ارزش بیان شدن داشته باشد را شامل می شود. در تولید محتوا شکل صحیح و جنس مناسب و ارزش مضمون محتوا مهم است نه تنها ظاهر آن که دیده به صورت کلی دیده می شود.

با مطالعه و دانستن مفاهیم بالا متوجه می شوید که محتوا و استرتژی محتوا در برند، بازاریابی، داستان کسب و کار شما، نقشی غیر قابل انکار دارد. پس در نظرداشته باشید برای رقابت در دنیای پر تعداد سازمانهای تجاری و غیر تجاری، شما حتما باید محتوا را جدی گرفته و برای آن برنامه ای مشخص و دقیق داشته باشید.

تهیه و تنظیم شده در آژانس تبلیغاتی امین نوین

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید