تبلیغات اینترنتی

۲۰ خرداد ۱۳۹۷

تبلیغات اینترنتی با استفاده از موتورهای جستجوگر:

با افزایش  اطلاعات در اینترنت، یافتن اطلاعات مفید در اینترنت کار چندان ساده‌ای نیست. موتورهای جستجوگر به دنبال ایجاد نیازهای جدید مصرف کنندگان پدیدار شده‌اند. تبلیغات اینترنتی با استفاده از موتورهای جستجوگر در سال ۲۰۰۳ به عنوان عمومی‌ترین شکل تبلیغات اینترنتی مطرح شد. جستجوی مطلب در سایت‌های مانندGoogle ,Iycos ,Msn, Yahoo منبع اصلی کسب درآمد تبلیغاتی، محسوب می‌شود. امروزه سایت های جستجو نقطه شروع استفاده از اینترنت برای میلیون ها کاربر شده اند.

تخمین زده می شود که تنها ۳۰ تا ۴۰ درصد جستجوهای انجام گرفته در اینترنت، فاقد انگیزه تجاری هستند. در نتیجه جستجو ی مطالب در اینترنت فرصتی بالقوه است که این روش مورد قبول تعداد زیادی از تبلیغ دهندگان می باشد.

از آنجا که تبلیغات با استفاده از موتورهای جستجو به ارائه اطلاعات تجاری مربوط، در زمان مورد نیاز کاربران می پردازد، نسبت به شکل های دیگر تبلیغات اینترنتی مقبولیت بیشتر دارد. در این روش احتمال مواجه با تبلیغات ناخواسته برای کاربران کمتر است اما تا کنون در مورد اثر بخشی این نوع از تبلیغات اینترنتی تحقیقات زیادی صورت نگرفته است.

مزیتهای تبلیغات اینترنتی :

تبلیغ در اینترنت مزیت های زیادی نسبت به تبلیغات سنتی دارد، از آن جمله می توان موارد زیر را نام برد:

آشنایی با انواع روش های تبلیغات اینترنتی 

۱٫تبلیغات بنری (Banner Ads): این شیوه از جمله قدیمی ترین روشهای تبلیغات اینترنتی است. بنر به یکی از سایزهای استاندارد در محلی از صفحه ی وب تبلیغ گیرنده نمایش داده می شود. محل گذاشتن تبلیغ در وب مشخص است که در آن بنر جای میگیرد که معمولا بالا یا کنار صفحه وب میباشد که بازدید کنندگان برای اطلاعات بیشتر در مورد تبلیغ برروی آن کلیک کرده و اطلاعات بیشتر داده میشود. بنرها بیشتر به صورت فایل های گیف (Gif) یا فلش (Flash) و چند فورمت دیگر طراحی میشوند که ممکن اس تصویر به صورت متحرک یا ثابت باشد.

۲٫تبلیغات متنی (Text Ads) : این نوع تبلیغ نیز در صفحات وب به نمایش در می آید. این متن که عموما در قالب یک کادر در گوشه های صفحه یا وسط صفحه قرار دارد بیشتر شامل عنوان تبلیغ و لینکی به صفحه تبلیغ کننده است.این نوع تبلیغ شبیه به صفحه نیازمندی ها میباشد که تبلیغات در کادرهایی پشت سر هم قرار دارند.

۳٫تبلیغات در نتایج جست و جو (SERP Ads): در این نوع تبلیغ با استفاده از موتور جستجوگر مثل گوگل علاوه بر وب هایی که مطلب در مورد موضوع جستجوشده شما معرفی می کند کادری هم وجود دارد که در آن تبلیغات در مورد موضوع جستجو شده تبلیغ میکند که این نوع تبلیغ مستقیم به گوگل سفارش داده میشود.

۴٫تبلیغات پاپ.آپ (Poo-up Ads) : صفحاتی که هنگام باز کردن وب مورد نظر باز میشوند و نشان دهنده تبلیغ هستند پاپ آپ نام دارند. این صفحات معمولا از صفحه اصلی کوچکتر است. این تبلیغ ها معمولا حالتی آزار دهنده دارند. البته برخی از مرورگرها هستند که این امکان را فراهم می کنند که هنگام مرور اینترنت جلوی نمایش همه صفحات پاپ آپ گرفته شود. برخی نوارهای ابزار اینترنتی نیز پس از نصب شدن برروی دستگاه کامپیوتر به صورت پیش فرض نمایش تبلیغات پاپ.آپ را منع می کنند.

۵٫تبلیغات آویزان (Hover Ads):  در واقع تبلیغات آویزان نوع جدید و دیگری از پاپ.آپ است که با استفاده از اچ.تی.ام.ال. دینامیک (DHTML) نمایش داده می شوند. این تبلیغات در هنگام باز شدن صفحه اصلی، در قالب کادر به صورت آویزان و شناور روی صفحه قرار می گیرند 

۶٫تبلیغات بینابینی (Interstitial Ads): صفحات وب بینابینی قبل یا بعد از نمایش صفحه ی وب در خواستی نمایش در می آیند. به عبارتی شما برای دیدن صفحه مورد نظرتان ابتدا باید این صفحات را ببینید. این گونه صفحات گاهی برای دریافت اطلاعات از کاربر و یا ارائه هشدار یا تأیید به او و گاه برای نمایش آگهی در نظر گرفته شود.

۷٫تبلیغات ویدئویی (Video Ads): همزمان با افزایش سرعت دسترسی به اینترنت در سراسر دنیا و گسترش انتشار و مشاهده فایل های ویدئویی توسط کاربران، استفاده از این رسانه در دنیا تیبلیغات در قالب آگهی های ویدئویی نیز گسترش یافته است. ویدئوهای تبلیغاتی گاهی در بالا یا کنار صفحات وب همچون بنرهای تبلیغاتی نمایش داده می شوند.

۸٫تبلیغات ایمیلی (Email Ads): از قدیمی ترین تبلیغات اینترنتی تبلیغات ایمیلی است.در این نوع تبلیغات آگهی در یک ایمیل تنظیم می شود و برای تعداد زیادی آدرس ایمیل فرستاده می شود و در حالتی دیگر این گونه ایمیل ها برای مشتریان یا یا کاربران بالقوه فرستاده می شود. .

۹٫تبلیغات زمینه ایی (Contextual Ads): از جمله رویکردهای جدیدتر و هدفمند تبلیغات آنلاین، تبلیغات زمینه ای است در این شیوه تبلیغات، سیستم نمایش آگهی که معمولا نرم افزار هوشمندی است، محتویات صفحه ای که برای نمایش دادن درخواست شده را بررسی می کند آگهی متناسب با آن را نشان می دهد.

۱۰٫خبر-آگهی‌های آنلاین (Online Advertorials): در مطبوعات مطالبی با عنوان «ادورتوریال (Advertorial) » وجود دارند در ایران با عنوان «رپورتاژ آگهی» شناخته شده‌اند. این مطالب علی رغم اینکه ظاهری شبیه به سایر مقالات و مطالب دارند، اما در واقع باسفارش قبلی و با هدف تبلیغ تهیه شده‌اند. در فضای وب در برخی وب سایت‌های خبری و مجلات اینترنتی نیز از چنین شیوه‌ای برای تبلیغات استفاده می‌شود.

۱۱٫حمایت از وب سایت ها (On-site sponsorships):  شیوه دیگر در فضای آنلاین، اسپانسر یا حامی است. همانطور که دردنیای واقعی برخی مجموعه ها، اسپانسر مجموعه های دیگر می شوند و این برای آنها ارزش تبلیغاتی دارد، در دنیای مجازی نیز شرکت ها، نهادهای و سایر مجموعه ها می توتنند اسپانسر وب سایت ها باشند.

۱۲٫سایر شیوه های تبلیغ آنلاین: در سایر فضاهای جدید مجازی نیز گونه های جدیدی از تبلیغات آنلاین عرضه می شود. مثلا شکل جدیدی از تبلیغات صوتی در پادکست ها پخش می شود. شبیه به آنچه در تبلیغات ویدئویی وجود دارد در اینجا نیز تبلیغات در ابتدا، یا میانه ی پادکست قابل پخش هستند.

تهیه و تنظیم شده در آژانس تبلیغاتی امین نوین

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید