بازاریابی الکترونیکی

۱۰ تیر ۱۳۹۷

بازاریابی الکترونیکی چیست؟

بازاریابی الکترونیکی امروزه برای گروه یا سازمانی که به دنبال توسعه کسب و کار خود می باشد از عوامل مهم و تأثیر گذار است. به نوعی با پیشرفت تکنولوژی و دنیای ارتباطات شکل بازاریابی و راه و روش آن نیز تغییر کرده است.

ما در در این مقاله سعی داریم بیشتر در مورد این شکل از بازاریابی صحبت کنیم. برای شروع، بهتر است تعریفی از بازاریابی داشته باشیم:

بازاریابی در همه جای دنیا با هدف کسب سود و درآمد برای مصرف کننده و تولید کننده و تأثیر گذاران بازار شکل گرفته است. همچنین از اهداف دیگر بازاریابی می توان به رفع نیاز مخاطبان در یک بازار هدف نیز اشاره نمود. امروزه با توجه به تغییر فضاهای کسب و کار، سازمانها و افراد به تدریج و برای داشتن سهم متفاوت و جدیدی از بازار، سعی در استفاده بهتر و تجاری تر از فضای مجازی می کنند. همین امر باعث توجه بیشتر به بازاریابی الکترونیکی می شود. بازاریابی الکترونیکی نیازمند برنامه ریزی دقیق، تجزیه و تحلیل درست اطلاعات بازار و اجرای متفاوتی از استراتژی های بازاریابی می باشد، زیرا شکل و نوع بازار هدف و همچنین مخاطبان آن نیز متفاوت است.

در تمامی انواع شکل های بازاریابی، کانالهای توزیع و دریافت محصول و خدمات یک سازمان از عوامل مهم کلیدی یک برنامه بازاریابی می باشند اما در بازاریابی الکترونیکی کانال توزیع متفاوت است،حال کانال توزیع در بازاریابی الکترونیکی به چه مفهومی گفته می شود؟

کانالهای توزیع در بازاریابی الکترونیکی را می توان وب سایت ها، شبکه های اجتماعی، اپلیکیشنها و … نامید که توانایی اجرای نقش کانال توزیع در یک برنامه بازاریابی الکترونیکی را دارند.

تحقیقات جدید نشان می دهد فضای اینترنت برای اطلاعات مربوط به یک محصول جدید، کاتالوگ ها، نمایشگاه های تجاری و … رسانه ای بی نظیر و درجه یک می باشد زیرا اینترنت بستری راحت و مناسب را برای تبادل اطلاعات بین افراد فراهم می کند. همین موضوع نشان میدهد که میتوان از فضای اینترنت برای بازاریابی و فروش محصول ( کالا یا خدمات ) استفاده های خوبی کرد.

حال با درک و دقت در مفاهیم بالا متوجه می شویم که بازاریابی الکترونیکی فرصتهای بی شماری را به منظور برقراری ارتباط با مشتریان فراهم میکند، که با بهره بردن از همین مفاهیم و اطلاعات میتوان درهای جدیدی را برای کسب سود و درآمد بیشتر برای یک سازمان باز کرد. به نتیجه رسیدن و اثر بخشی بازاریابی الکترونیکی نیازمند داشتن اطلاعات کافی از آن و بهره بردن از نیروهای متخصص در این زمینه می باشد.

تهیه و تنظیم شده در آژانس تبلیغاتی امین نوین امین نوین

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید