ایونت

۳۱ تیر ۱۳۹۷

برگزاری ایونت که گاهی از آن به عنوان بازاریابی رویداد هم یاد می شود یکی از ابزارهای تأثیر گذار در پیشبرد یک برنامه بازاریابی و تبلیغاتی می باشد. هر ایونت با هدف مشخص و معینی برگزار می شود و مخاطبان آن گاهی از قبل تعیین شده و گاهی هم برای اطلاع رسانی عمومی می باشد.

ما سعی داریم در آژانس تبلیغاتی امین نوین در این مقاله کوتاه درباره اهمیت، ویژگی ها و مشخصات آن صحبت کنیم.

ایونت چیست؟

ایونت به طور کلی به رویدادی گفته می شود که در زمان و مکان مشخصی برای مدت کوتاهی، با هدف معرفی، یا بصورت جشن برای مخاطبان یک محصول توسط یک سازمان برگزار می شود. ایونت شامل قسمت های مختلفی می باشد که گاهی برای شکل بهتر در حاشیه یک کنسرت، نمایش، یا رویداد ورزشی انجام گیرد. گاهی هم برای شکل بهتر آن  بصورت مستقل و با برنامه ریزی مشخصی انجام می گیرد.

همانطور که گفته شد ایونت به منظور مشخص برگزار می شود. اما سود و ضرر برگزاری آن چه می باشد؟

در نگاه اول ایونت از ابزارهای پر هزینه بازاریابی و تبلیغات به حساب می آید. اما در واقعیت این طور نیست. یک سازمان با توجه به نوع محصول خود و مخاطبان آن که از طریق برنامه های مشخصی شناسایی و ارزیابی شده اند اقدام به برگزاری یک ایونت می کند. پس نتیجه می گیریم نقش یک مدیر یا مشاور تبلیغاتی در شکل گیری آن حائز اهمیت می باشد. زیرا تصمیم اشتباه در این زمینه می تواند نتیجه ای برعکس مطابق انتظار یک سازمان داشته باشد.

پس از نتیجه گیری در مورد برگزاری می توان از فرصتهای که یک ایونت در اختیار سازمان می گذارد به خوبی استفاده کرد که از جمله آنها می توان به:

۱٫ برقراری ارتباط بدون واسطه بین سازمان و مخاطب.

۲٫ اعتماد سازی ساده تر از طرف سازمان برای مخاطبان.

۳٫  فرصتی مناسب برای شناساندن خود، سازمان و چشم اندازهای یک برند.

۴٫  استفاده در راستای تصویرسازی برند برای مخاطبان از سوی یک سازمان.

۵٫ ساختن لحظاتی به یاد ماندنی برای مخاطبان و تبدیل آن ها به مشتریان وفادار.

۶٫ رونمایی از یک محصول یا خدمات جدید برای یک سازمان.

۷٫ قابلیت تعیین مخاطبان هدف و دعوت رسمی از آنها برای شرکت در ایونت.

آیا همیشه بر گزاری یک ایونت تأثیر گذار است؟

جواب این سوال بعد از بررسی های کامل و دقیق در مورد یک سازمان و برند، یک محصول (کالا، خدمات) مخاطبان یک سازمان ، برنامه ریزی بازاریابی و سایر عوامل تأثیر گذار مشخص می شود. اما به صورت کلی همیشه بهترین و مناسب ترین راه برای یک سازمان نمی باشد.

هر ابزاری در دنیای تبلیغات و بازاریابی کارکرد خوب و مناسبی دارد اما مهم زمان و نحوه ی استفاده از آن می باشد، ابن موضوع شامل ایونت نیز می شود.

ما در آژانس تبلیغاتی امین نوین قادر خواهیم بود تا تمامی مشاوره های لازم از ایده تا سودآوری اجرای یک بازاریابی رویداد را به شما ارائه کنیم و در استفاده از این ابزار بازاریابی و تبلیغات کنار شما باشیم.

تهیه و تنظیم شده در آژانس تبلیغاتی امین نوین

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید