ایمیل مارکتینگ

۱۱ دی ۱۳۹۷

چرا ایمیل مارکتینگ

با توجه به پتانسیل های منحصر بفرد ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی، از قبیل هزینه های بسیار پایین، قابل گزارش گیری و کنترل بودن و نقش بسزای آن در رسیدن به اهداف تعیین شده در استراتژی مارکتینگ و تبلیغات شرکتها، ما در این مطلب سعی داریم تا نکاتی را در مورد اجرای صحیح بازاریابی ایمیلی و نکاتی که باید در اجرا به آن توجه کنیم، مطرح کنیم.

همانطور که می دانید، برندینگ جزو اولین اقداماتی است که در مارکتینگ صورت می گیرد. یکی از به صرفه ترین ابزاری که مدیران و استراتژیست های برند در رسیدن به این هدف از آن استفاده می کنند ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی است.

اینجاست که لازم است تفاوت ایمیل مارکتینگ و تبلیغات ایمیلی را بدانیم. در مرحله ی ایجاد شناخت نسبت به برند، بصورت مقطعی ایمیل هایی حاوی معرفی برند به مخاطبین هدف ارسال می شود اما دقت کنید: مخاطبین هدف!

به حریم شخصی افراد احترام بگذاریم.

اولین و مهمترین نکته ای که در ایمیل مارکتینگ و نحوه انجام صحیح آن در همه جای دنیا بر آن تاکید می شود رعایت حریم شخصی افراد است، بدین معنا که ما حق نداریم برای هیچ فردی بدون اجازه ی آن شخص ایمیلی ارسال کنیم!  اینکار مانند حرف زدن با شخصی است که تمایلی به شنیدن صحبت شما ندارد! پس انتظار دریافت بازخورد مثبت از چنین مکالمه ای به اندازه خود این عمل، غیر منطقی به نظر می رسد.

عدم توجه به این
موضوع توسط شرکت ها (در مواردی حتی توسط برند های معتبر)، موجب شده تا بسیاری از
صاحبین کسب و کار ها و مشتریان، با شنیدن نام ایمیل مارکتینگ به عدم دریافت
بازخورد مناسب و تاثیرگذاری پایین آن اشاره کنند، و برخی نیز به نتایج دو در هزار
و سه در هزاری از ارسال هرزه نامه های انبوه خود، افتخار کنند.

لیست خود را تنظیم کنید!

پس قبل از برنامه ریزی برای ارسال ایمیل های مورد نظر، در هر مرحله از برنامه ی مارکتینگ خود، به جای خریداری لیست های بلند بالای ایمیل افراد و بانک های اطلاعاتی موجود و صرف هزینه های بی مورد، اقدام به تهیه لیست ایمیل مخاطبین هدف خود با استفاده از روشهایی که دیجیتال مارکتینگ در اختیارتان قرار داده است بکنید و اینبار مطمئن باشید که ایمیل هایتان در لیست اسپم افراد قرار نخواهد گرفت، نام برندتان زیر سوال نخواهد رفت و اعتماد مشتریانتان نسبت به شما خدشه دار نخواهد شد.

چرا که در دنیای امروز، مشتریان شما نیز به اندازه ی خودتان، به استراتژی های تبلیغات شما و نحوه ی برخوردتان با آنها توجه می کنند.

در ادامه با اهدافی که ایمیل مارکتینگ دنبال میکند آشنا میشویم :

برندینگ و ایجاد شناخت نسبت به یک برند توسط بازاریابی ایمیلی: در این مرحله، توسط ایمیل برای مخاطبین هدف خود آگاهی ایجاد می کنیم. آگاهی از برند، خدمات و مزیت هایمان نسبت به سایرین، تا بعنوان نامی آشنا در ذهن مخاطب ثبت شویم.

هدف خود آگاهی ایجاد می کنیم. آگاهی از برند، خدمات و مزیت هایمان نسبت به سایرین، تا بعنوان نامی آشنا در ذهن مخاطب ثبت شویم.

ایجاد سرنخ برای مخاطبین هدف یک برند، و سرانجام هدایت آنها به وب سایت آن برند: پس از شناخت نام های مختلف از برند های مورد توجه، مخاطبین قبل از مراجعه به شما وخرید، در مرحله ی مقایسه هستند، مقایسه ی تمام ویژگی های یک محصول و خدمات شرکتی که آنرا ارائه میدهد، پس در این مرحله باید در ایمیلی که ارسال می کنید، مخاطب را متقاعد کنید که شما را در لیست مقایسه ی خود قرار دهد.

دستیابی به فروش محصولات پس از ایجاد سرنخ: پس از هدایت مخاطب، بازاریابی ایمیلی شما بایستی از حال و هوای برندینگ خارج شده، ایمیل ها شخصی سازی شوند و با ارائه ی ارزشهای پیشنهادی و آفر های ویژه، مخاطب را ترغیب به خرید کند.

پشتیبانی و ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان: در بازار پیچیده و رقابتی امروز، کمتر برندی بدنبال مشتریانی است که یکبار از آنها خرید کنند، چرا که تاثیر تبلیغات دهان به دهان توسط مشتریان وفادار بر موفقیت و تثبیت سوددهی برند، بر همه آشکار شده. پشتیبانی و ارائه ی خدمات پس از فروش از طریق ایمیل می تواند روشی برای افزایش وفاداری مشتریان شما باشد.

کار را به کاردان بسپارید

نکته ای که در
تمامی این مراحل غیرقابل چشم پوشی است، نحوه ی طراحی محتوای ایمیل ها، شخصی سازی
آنها و زمانبندی ارسال آنها می باشد که با انتخاب هوشمندانه ی یک آژانس معتبر و
متخصصین با تجربه در این زمینه می توانید از بازدهی آن اطمینان حاصل کنید و با
هزینه های بسیار پایین، به نتایج غیر قابل باور دست پیدا کنید.

آژانس تبلیغاتی
امین نوین در تمامی مراحل مشاوره تا اجرای ایمیل مارکتینگ، با ارائه ی گزارش های
کاملی از بازخورد بازاریابی ایمیلی، در کنار شما گام خواهد برداشت.

با امید به اینکه
با ارائه این مطلب در راستای نیل به اهدافتان گامی مثبت برداشته باشیم.

تهیه و تنظیم شده
در آژانس تبلیغاتی امین نوین.

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید