نقش برندینگ در موفقیت کسب و کار

۱۳ تیر ۱۳۹۷

برند تنها یک طراحی گرافیکی از یک اسم یا نماد یک فرد یا سازمان نیست. هر برند نه تنها کار متفاوتی انجام می دهد بلکه به طور متفاوتی ساخته و تعریف و زندگی می کنند.
هر کدام اصول فکری و سازمانی خود را دارند. برندهای سنتی سعی می کنند تا در یاد مخاطبان خود باشند.
اما امروزه در دنیای تبلیغات برندینگ سعی می کند تا زندگی مخاطب (مصرف کننده برند) را تحت تاثیر قرار دهد.

برند چیست؟

برند یک نام ،عبارت، علامت یا ترکیبی از این موارد می باشد که فعالان یک صنعت (اقتصادی، سیاسی و … ) و افراد برای متمایز کردن فعالیت های خود با دیگران از آن بهره می برند. هربرند برای ساخته شدن نیازمند فاکتورهای مشخص و تعریف شده ای میباشد. مثل هویت برند، شخصیت برند و تصویر برند که هرکدام در شکل گیری آن نقش به سزایی دارند.

برندینگ چیست؟

مجموعه فعالیت هایی که یک برند برای آگاهی، ایجاد مخاطب و ساختن مشتری وفادار انجام می دهد برندینگ می گویند. برندینگ در جهت یک هدف ساده عمل می کند و آن هدف این است : مخاطبانی داشته باشیم که ما را در هنگام نیاز، صحبت و تفکر در ذهن خود داشته باشند. برندهای زیادی در همه جای دنیا مشغول به فعالیت و کار هستند، برخی ار آنها موفق و خوب اما برخی ضعیف و شکست خورده، برخی در ابتدای راه حیات خود و برخی دیگر نیازمند راهی برای ادامه حیات. استراتژی برای برندینگ با توجه به در نظر گرفتن خیلی از موضوعات از جمله جایگاه برند، فرهنگ سازمانی یک برند، فرهنگ جامعه ای که برند در آن قرار دارد، و سایر عوامل تاثیر گذار در این زمینه طراحی و اجرا می شود.برای برندینگ از ابزارهای مختلفی چون تبلیغات، روابط عمومی، بسته بندی، خدمت رسانی به مشتری، ایونت ها و… استفاده می شود.

با برندینگ شما راحت تر و بهتر با مخاطب خود ارتباط برقرار می کنید و باعث وفاداری او نسبت به خود خواهید شد، همچنین برندینگ درست و منطقی باعث افزایش رونق کسب و کار و رسیدن به جایگاه واقعی شما در دنیای رقابت تجاری و بازرگانی خواهد شد.

امیدواریم که مطلب امروز هرچند کوتاه اما برای شما مفید واقع گردد.

تهیه و تنظیم شده در آژانس تبلیغاتی امین نوین

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید