استراتژی تبلیغات

۲۰ آذر ۱۳۹۷

چرا باید استراتژی داشته باشیم؟

در دنیای مدرن کسب و کار و بازاریابی، یکی از کلماتی که روز بروز بیشتر به گوش می خورد، استراتژی است، اینکه استراتژی چیست و چرا باید استراتژی داشت؟، از بین مدل های استراتژی کدام برای کسب و کار شما مناسب است؟ سوالاتی هستند که همه ی ما با آنها مواجه شده ایم و مطالب متنوعی نیز درباره انها خوانده یا شنیده ایم.

استراتژی، پاسخ به این سوال است که: ” چرا فعالیت های تبلیغاتی یک شرکت، به موفقیت های بزرگ می انجامد و دیده می شود، در حالیکه یک شرکت دیگر با وجود تبلیغات گسترده تر و هزینه ی بیشتر، با شکست و عدم بازگشت سرمایه مواجه میشود؟”

ما نیز به نوبه خود و با آگاهی از مطالب موجود، سعی داریم در این مطلب نگاهی کلی و جامع به استراتژی مارکتینگ و تبلیغات در دنیای کسب و کار داشته باشیم.

سر فصل هایی که در این مطلب به آنها خواهیم پرداخت:

استراتژی مارکتینگ چیست؟

چرا باید استراتژی داشته باشیم؟

نکاتی که در روند تولید و اجرای استراتژی باید به آنها توجه کنیم.

استراتژی مارکتینگ چیست؟

استراتژی مارکتینگ، یک هدف زیر بنایی به منظور افزایش فروش و دستیابی به وضعیتی پایدار در بازار رقابتی امروز است.

که شامل تمامی فعالیت های کوتاه و بلند مدت در حوزه ی مارکتینگ است که به تحلیل استراتژیک وضعیت فعلی یک شرکت می پردازد و تعیین هدف درست و منطقی را برای مارکتینگ شرکت امکان پذیر می نماید.

چرا باید استراتژی داشت؟

هر مجموعه ای میتواند یک مدل استراتژی برای خود داشته باشد، کما اینکه مدل های استراتژی همگی دارای ماهیت و اجزای مشابهی هستند، اما یک استراتژی موثر که می تواند تفاوت های بنیادی ایجاد کند، آنست که بطور شفاف، بیان کننده ی ضعف ها و فرصت های یک مجموعه بوده و توانایی ارائه راه حل و تاکتیک های منعطف جهت رسیدن به بیشترین فروش و سوددهی را داشته باشد.

با داشتن استراتژی :

نکاتی که در روند تولید و اجرای استراتژی تدوین شده باید رعایت کنیم:

در تمام مراحل هدف گذاری، ظرفیت هایتان را شناسایی کنید و با خود صادق باشید.

پس از بررسی و کنترل مراحل در انتهای زمانبندی تعیین شده، در صورت لزوم، به مراحل اولیه بازگردید و اصلاحات لازم را انجام دهید.

صرفنظر از نیاز اهداف مختلف به کانال های تبلیغاتی و بازاریابی متفاوت( به مطلب نقش رسانه در دنیای تبلیغات مراجعه کنید)، همیشه در نظر داشته باشید که تمامی فعالیت هایتان سمت و سویی یکسان برای دستیابی به یک هدف معین داشته باشند.

در انتخاب پیام های تبلیغاتی کوتاه و بلند مدت خود همواره توجه داشته باشید “کوتاه” اما ” به یاد ماندنی باشید” ، چیزی از “مزیت” های خود در خاطر مخاطب به جای بگذارید.

مراحل مسیر مشتری در قیف فروش را چندین بار بررسی کنید تا از انتقال درست پیامتان مطمئن شوید.

در مطالب بعدی سعی می کنیم تا نکات بیشتری را در خصوص بازدهی هرچه بیشتر کسب و کارها، بررسی کنیم. امیدواریم مطلب امروز نیز مفید و کمک کننده بوده باشد.

با ما همراه باشید.

تهیه و تدوین شده توسط آژانس تبلیغاتی امین نوین.

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید