ابزارهای بازاریابی

۱۷ تیر ۱۳۹۷

ابزارهای بازاریابی در یک برنامه بازاریابی شامل چه مواردی می باشد؟

آژانس تبلیغاتی امین نوین قصد دارد تا در چند خط کوتاه اما مفید درباره اهمیت ابزارهای بازاریابی اطلاعاتی را برای شما همراهان گرامی بیان کند.

امروزه در دنیای کسب و کار، به علت رقابت گسترده و چشمگیر سازمانهای تولیدی و خدماتی و همچنین تغییرات شرایط اقتصادی، اهمیت بازاریابی و فروش را بیشتر از گذشته برای یک سازمان حائز اهمیت می کند. اما تیم بازاریابی نسبت به این تغییرات چه وظایفی بر عهده دارد؟

وظایف تیم بازاریابی:

۱- شناسایی و جذب بازار هدف. ۲- قیمت گذاری مناسب. ۳- حفظ و نگهداری مشتریان قدیمی  ۴- ارائه استراتژی های مناسب بازاریابی ۵- برنامه ریزی برای واحد فروش

نقش ها و ابزارهای بازاریابی :

در بازاریابی نقش ها و ابزارها متفاوتی وجود دارد مثل تولیدکننده، مشتری، واسطه ها و دلالان، شبکه توزیع و … اما یکی از نقش های کلیدی استراتژی بازاریابی مربوط به مشتری می باشد. مشتری جریان اصلی حیات یک کسب و کار است. در دنیای کسب و کار، مشتری دارای کلیدی ترین و مهمترین نقش می باشد، زیرا انبوه تولید کنندگان کالا و خدمات در برنامه های بازاریابی متناسب با بازار هدف خود، برنامه ریزی های متنوع و البته مناسبی برای جذب و نگهداری مشتری های خود دارند.

برنامه ریزی بازاریابی همیشه یک شکل و یکسان نیست و با استفاده و تحلیل از اطلاعات موجود شکل بازاریابی برای هرگروه یا محصول متفاوت می باشد. برنامه ریزی بازاریابی برای اجرا شامل ابزارهای مختلفی می باشد که از جمله آن می توان به بازاریابی مستقیم، بازاریابی محتوا، بازاریابی نمایشگاهی، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی تبلیغاتی، بازاریابی مویرگی و… اشاره نمود. هرکدام از این ابزارها در زمان و برای محصول متفاوتی قابل اجرا می باشد که با توجه استراتژی یک سازمان و تصمیم مدیران بازاریابی و تبلیغات اجرا می شوند. ابزارهای بازاریابی شاید خیلی متنوع باشند و هر کدام نیازمند بحث و تحقیق جامع تر باشند اما ما سعی میکنیم تا در آژانس تبلیغاتی امین نوین، در مقالات بعدی راجع به هرکدام از این ابزارها بیشتر صحبت کنیم.

تهیه و تنظیم در آژانس تبلیغاتی امین نوین

آخرین اخبار و مقالات

تبلیغات به سبک خودروسازان

همه می دانیم خلاقیت در تبلیغات ترفندیست انکار ناپذیر برای جذب مخاطبان و در نهایت ترغیب انها به خرید. رویکرد خودروسازان برتر جهان به خلاقیت نیز مهر تاییدیست بر این نظریه که معرفی ویژگی های فنی یک محصول بدون درگیر کردن مخاطب با یک پیام خلاقانه، نمی تواند به  موفقیت بیانجامد.

بیشتر بخوانید

خلاقیت در قالب بیلبورد!

تبلیغات بیلبوردی یا تبلیغات محیطی یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند که با وجود تحول تبلیغات در دنیای مدرن، همچنان یکی از ابزارهای محبوب تبلیغات از نظر صاحبین کسب و کار و برندها محسوب میشود. تعدادی از خلاقانه ترین بیلیوردهای دنیا را با هم میبینیم. باشد که در کشور خودمون هم شاهد تبلیغات محیطی قوی تر و خلاقانه تری باشیم.

 
بیشتر بخوانید

تاثیرگذاری در یک نگاه!

اثرگذاری برخی از تبلیغات خلاقانه دنیا به قدری زیاد است که گاهی منجر به ایجاد سبک جدیدی از تبلیغات میشود ( نه صرفا تقلید و کپی برداری! که نه تنها مورد توجه قرار نخواهند گرفت بلکه به نابودی برند نیز کمک زیادی خواهند کرد... ). برخی از جالب ترین تبلیغات پرینتی را باهم در این مطلب می بینیم.

بیشتر بخوانید